Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Marcin Kosiciński/FINA
Powrót

Mistrzowskie wyzwania | Domowy konkurs filmowy

Weź udział – wspólnie z Jagodą Szelc i Pawłem Łozińskim – w konkursie na film realizowany w domu. Cenieni filmowcy wybiorą dla was wyzwania tematyczne i formalne, a w obu odsłonach akcji do wygrania będą nagrody o łącznej wartości 2000 zł. Zwycięskie obrazy zostaną opublikowane w prestiżowym serwisie Ninateka (Ninateka.pl).

Hollywood stoi, kina zamknięte, światowe produkcje wstrzymane, ale wciąż można kręcić filmy w domu! Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i mają za sobą pierwsze kroki w tej dziedzinie, w szczególności studentów szkół filmowych, kierunków artystycznych, humanistycznych – ale nie tylko.

Przewodnikami na filmowej drodze będą cenieni filmowcy: Jagoda Szelc, reżyserka „Wieży. Jasny dzień” i „Monumentu”, która dopiero co zeszła z planu swojego trzeciego filmu oraz dokumentalista Paweł Łoziński, znany m.in. z „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” i „Miejsca urodzenia” – obecnie w trakcie prac nad dokumentem realizowanym z perspektywy swojego okna. To właśnie oni będą udzielać internetowych konsultacji i wcielą się w rolę jurorów przyznających nagrody.  Inspiracją jest dla nas kultowe już dzieło Larsa von Triera i Jørgena Letha „Pięć nieczystych zagrań”, gdzie duński reżyser prowokował swojego mistrza do realizacji zadań na granicy dokumentu i happeningu.

Zasady

Zasady są proste: 1. Zostań w domu; 2. Nakręć film (w dowolnej technice i gatunku zgodnie z zadanym tematem lub ograniczeniem formalnym) o długości od 30 sekund do 3 minut; 3. Wyślij plik w formacie .MOV lub .MP4 i rozdzielczości Full HD (1080p), tak by jego ciężar nie przekraczał 1 GB. 

Warto zmierzyć się z zaproponowanymi przez Mistrzów tematami, bowiem gra toczy się o nagrody o łącznej wartości 2000 złotych w każdej rundzie i publikację zwycięskich nagrań w prestiżowym serwisie Ninateka, gdzie można oglądać filmy takich twórców jak Andrzej Wajda, Jerzy Hoffman, Jan Jakub Kolski, Janusz Majewski, Stanisław Różewicz, Bartek Konopka, Waldemar Krzystek, Leszek Dawid i wielu, wielu innych.

Ogłoszenie tematu i start pierwszej rundy konkursu z udziałem Jagody Szelc już 23 kwietnia o godz. 19.00 na Facebooku. Kolejna odsłona konkursu, z udziałem Pawła Łozińskiego, rozpocznie się 4 maja, tak że za każdym razem będzie siedem dni od rozpoczęcia zmagań do daty wysłania gotowych filmów. Bieżące konsultacje z Mistrzami będą odbywały się za pośrednictwem serwisu Zoom.

Rejestracja i regulamin

Formularz rejestracyjny opublikujemy 23 kwietnia o 19.00.

Wypełniając formularz, deklarujesz, że zapoznałeś się i akceptujesz regulamin konkursu.

 

Zobacz również