Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Michnik | Premiera w Kino Polska

W nocy z wtorku (1 marca) na środę (2 marca) o godzinie 00:15 w telewizji Kino Polska, a także w piątek (4 marca) o 22:10 na stopklatka.tv będzie można zobaczyć koprodukowany przez NInA film „Michnik. Bądź realistą, chciej niemożliwego” w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz.

Film w reżyserii wybitnej polskiej dokumentalistki konfrontuje liczne materiały archiwalne ze świadkami wydarzeń. Z ich głosów wyłania się portret jednej z najciekawszych osobowości i najważniejszych polskich intelektualistów współczesnej Polski.

Film jest wartką opowieścią o burzliwym życiu bohatera, spojoną jego własną narracją. Wśród osób opowiadających o Adamie Michniku są politycy, ludzie kultury, historycy i badacze. Film w zamierzeniu Marii Zmarz-Koczanowicz jest kontynuacją jej wcześniejszych filmowych portretów polskich intelektualistów – profesora Leszka Kołakowskiego, Czesława Miłosza czy Jerzego Turowicza. Jak mówi reżyserka:

,,
Tworzyli oni klimat intelektualny, który zaważył na generacji Adama Michnika. On sam uważa się za ich ucznia i kontynuatora.
,,

NInA jest koproducentem filmu, a także wydawcą serii Polska Szkoła Dokumentu, w ramach której ukazała się płyta DVD z filmami Marii Zmarz-Koczanowicz.

Zobacz również