Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

„Martin Scorsese Presents” na Blu-ray

14 grudnia w NInA odbyła się premiera pierwszego boxu Blu-ray z serii „Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema”, która prezentuje najwybitniejsze dzieła naszej kinematografii po cyfrowej rekonstrukcji. Premierze towarzyszył pokaz odnowionego „Noża w wodzie” Romana Polańskiego.

Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema to przegląd arcydzieł polskiego kina, który odbywał się w USA i Kanadzie (37 miast, 600 projekcji, 30 tysięcy widzów), a później Australii, Chinach i Wielkiej Brytanii. W sumie amerykański reżyser wybrał 24 polskie arcydzieła filmowe, które teraz pod tą samą marką ukazują się na polskim rynku: skrupulatnie odnowione i w najwyższej dostępnej jakości. Na ukazującym się właśnie, pierwszym wydawnictwie z serii znalazło się osiem z nich: Ziemia obiecana, Człowiek z żelaza, Constans, Barwy ochronne, Faraon, Salto, Sanatorium pod Klepsydrą, oraz Aktorzy prowincjonalni.

Każda z ośmiu płyt ma swoje indywidualne, specjalnie zaprojektowane opakowanie oraz własny oryginalny znak wizualny, nawiązujący w sposób charakterystyczny do treści fabuły (fabryczny krajobraz z dymiącymi kominami to Ziemia obiecana, a pozrzucane antyczne maski to Aktorzy prowincjonalni). Częścią wydawnictwa jest również książeczka, w której oprócz notek o filmach i ich twórcach znajduje się osobisty komentarz Martina Scorsese, historia projektu Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema oraz wprowadzenie do tematyki rekonstrukcji cyfrowej.

Kolejne dwie części serii ukażą się w 2016 roku. Pierwszy z nich można jest już dostępny w sprzedaży w dedykowanym tylko temu projektowi sklepie internetowym.

NInA jest partnerem wydawnictwa.

 

Martin Scorsese zapowiada cykl Masterpieces of Polish Cinema

Zobacz również