Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Sylwester Adamczyk/TVP
Powrót

Letnie kino z NInA – nad Wisłą!

Klubokawiarnia Sezon zaprasza na plażowe pokazy filmowe – co dwa tygodnie, we wtorki, o 21.00, przy Moście Łazienkowskim. W programie filmy z naszego archiwum: Rewizor, Między nami dobrze jest, Inny świat i Dziennik z podróży. Wstęp wolny!

Program

21 lipca | Rewizor, reż. Jerzy Stuhr, 89 minut

Współczesne odczytanie komedii satyrycznej Gogola w reżyserii Jerzego Stuhra, z udziałem wielu aktorskich gwiazd (między innymi Agaty Kuleszy i Zbigniewa Zamachowskiego). Do prowincjonalnego miasteczka trafia przejazdem hulaka i uwodziciel – Chlestakow. Fatalny zbieg okoliczności sprawia, że miejscowa elita bierze go za podróżującego incognito rewizora, „z najwyższego rozkazu” kontrolującego całą gubernię.

4 sierpnia | Między nami dobrze jest, reż. Grzegorz Jarzyna, 70 minut

Między nami dobrze jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji; sztuka pełna groteskowych dialogów zaczerpniętych z popkultury, języka reklam, kolorowych czasopism i stereotypów narodowych. Występują: Danuta Szaflarska, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Magdalena Kuta, Maria Maj, Katarzyna Warnke, Rafał Maćkowiak i Adam Woronowicz.

18 sierpnia | Inny świat, reż. Dorota Kędzierzawska, 97 minut

Danuta Szaflarska, narratorka filmu, wciela się w rolę przewodniczki po historii i kulturze – opowiada o wydarzeniach, które ukształtowały ją jako człowieka. Oszczędne, głównie czarno-białe zdjęcia Arthura Reinharta, przeplatane archiwaliami ze zbiorów aktorki i kadrami z filmów, tworzą ramę dla pełnej dygresji, wspomnień i poczucia humoru opowieści, którą bohaterka dzieli się z widzami.

1 września | Dziennik z podróży, reż. Piotr Stasik, 51 minut

Dokument opowiadający historię przyjaźni 15-letniego Michała i Tadeusza Rolke, 82-letniego mistrza fotografii reportażowej. Osią narracji jest podróż przez Polskę starym kamperem i kolejne fotograficzne zadania realizowane przez bohaterów.

Informacje praktyczne

Wstęp na wydarzenie jest wolny i nie wymaga rejestracji.

Klubokawiarnia Sezon mieści się w Warszawie przy Bulwarze Flotylli Wiślanej (przy Moście Łazienkowskim). Sprawdź jak dojechać.

Możesz też dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Zobacz również