Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. Kultura na Widoku
Powrót

Kultura na widoku

Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – łącznie ponad 900 utworów w cyfrowej wersji (w tym część z Ninateki) można znaleźć na outdoorowych instalacjach Kultury na Widoku, które od 27 maja, przez 5 miesięcy, będą podróżowały po Polsce.

Multimedialna biblioteka odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów i tabletów będą mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory. Wszystkie utwory są dostępne również na stronie internetowej projektu.

Ambasadorką akcji jest między innymi Danuta Stenka, która skomentowała ją tak:

,,
Bardzo podoba mi się to, że kultura z legalnych źródeł wyszła odbiorcy na spotkanie. Stanęła na trotuarze i czeka na niego. To jest fantastyczna idea!
,,

Poza Danutą Stenką, w projekt zaangażowało się blisko 80 artystów ze świata filmu, literatury i muzyki, którzy nagrali zapowiedzi do poszczególnych utworów. Można się z nich dowiedzieć czym Janusz Głowacki przypłacił napisanie książki Good night, Dżerzi, jakie wspomnienia związane z Panem Samochodzikiem ma Natalia Kukulska, co urzekło Magdalenę Boczarską w płycie Nicka Cave’a, jaki obraz Polaków kryje się zdaniem Tomasza Raczka w Weselu Wyspiańskiego, dlaczego Sala samobójców wstrząsnęła Patrycją Markowską i co Danuta Stenka myśli o Innym świecie, filmie biograficznym o Danucie Szaflarskiej, koprodukowanym przez NInA.

Jak to działa?

Po podejściu do instalacji zobaczysz okładki filmów, płyt, książek oraz gier. Wpisując link do przeglądarki w urządzeniu mobilnym lub skanując kod QR możesz, bezpłatnie albo w promocyjnej cenie, pobrać interesujący cię utwór.

Z tych zasobów można skorzystać nawet nie wychodząc z domu, wpisując unikatowy adresu w przeglądarkę mobilną lub skanując kod QR. Instrukcja użytkowania znajduje się na stronie projektu w zakładce JAK TO DZIAŁA oraz bezpośrednio na regałach i plakatach.

 

Spot promocyjny Kultura na widoku w 45 sekund

 

Zobacz również