Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Powrót

Karski i (A)pollonia nagrodzone! | Festiwal Dwa Teatry

Jury festiwalu Dwa Teatry w Sopocie nagrodziło nasze dwie koprodukcje. (A)pollonia została doceniona za montaż oraz twórczą realizację telewizyjną spektaklu teatralnego, natomiast Karski zdobył nagrodę reżyserską i aktorską. (A)pollonię możesz obejrzeć w całości na naszej stronie!

18 spektakli Teatru Telewizji oraz 29 słuchowisk radiowych wzięło udział w konkursie XV Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie. W kategorii spektakli Teatru TV jury po przewodnictwem Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej nagrodziło dwie koprodukcje NInA:

Karski, reż. Magdalena Łazarkiewicz

Widowisko rozgrywające się na kilku płaszczyznach narracyjnych. Część współczesna opowiada o dwojgu młodych ludzi, pracujących nad fabularyzowanym dokumentem o Karskim. Na część historyczną składają się natomiast fragmenty zainscenizowanych scen opowiadających epizody z życia Karskiego z okresu wojny. Spektakl otrzymał:

– nagrodę za reżyserię dla Magdaleny Łazarkiewicz
– nagrodę aktorską za rolę męską dla Łukasza Simlata za role Daniela/Karskiego
– nagrodę honorową im. Krzysztofa Zaleskiego dla Magdaleny Łazarkiewicz za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności

(A)pollonia, reż. Krzysztof Warlikowski

Spektakl o ofierze, winie i przebaczeniu, w którym Warlikowski – bazując na tekstach antycznych i współczesnych (między innymi Johna Maxwella Coetzeego, Hanny Krall i Jonathana Littella) – przepracowuje w kampowy sposób powojenną traumę i sens poświęcenia. Przedstawienie otrzymało:

– nagrodę dla Dariusza Pawelca za twórczą realizację telewizyjną spektaklu teatralnego
– nagrodę za montaż dla Rafała Listopada

Zobacz (A)pollonię w całości online:

 

(A)pollonia, reż. Krzysztof Warlikowski

Zobacz również