Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Jan Müller przewodniczącym Fundacji Europeana

Członek Rady Narodowego Instytutu Audiowizualnego, dyrektor holenderskiego Instytutu Sound and Vision kieruje pracami fundacji od 20 kwietnia 2016 roku.

Jan Müller jest ekspertem ds. mediów cyfrowych, dyrektorem holenderskiego Instytutu Sound and Vision (Institute for Sound and Vision – Beeld en Geluid), przewodniczącym europejskiego centrum kompetencji – Fundacji Presto Centre (od 2011 roku) i Międzynarodowej Federacji Archiwów Telewizyjnych FIAT/IFTA (od 2012 roku). Ukończył ekonomię i marketing m.in. w Wyższej Szkole Biznesu HES w Amsterdamie.

Europeana to Europejska Biblioteka Cyfrowa, w której prezentowane są zasoby katalogowe i cyfrowe pochodzące ze zbiorów bibliotek, archiwów i muzeów z całej Europy.


W jej zbiorach znajduje się przeszło pięćdziesiąt milionów zdigitalizowanych książek, dzieł sztuki i filmów. Celem Europeany jest udostępnienie dziedzictwa kulturowego i naukowego Europy w internecie. Utworzoną ją w 2008 roku w ramach inicjatywy Unii Europejskiej na rzecz bibliotek cyfrowych.

Zobacz również