Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Fot. mat. promocyjne FINA
Powrót

FINA lab | Program edukacji medialnej

Od połowy września do połowy grudnia 2019 zorganizowane grupy uczniów ze starszych klas szkół podstawowych oraz ze szkół średnich, mogą wziąć udział w bezpłatnych laboratoriach edukacji medialnej realizowanych w FINA.

Laboratoria medialne FINA realizowane są w formie bezpłatnych warsztatów, adresowanych do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz ze szkół średnich. Uczniowie będą mieli okazję pracować na unikalnych archiwach cyfrowych, związanych z wybitnymi twórcami, artystami, naukowcami, literatami, podróżnikami oraz sportowcami z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

W laboratoriach mogą wziąć udział zorganizowane grupy uczniów, zajęcia dostosowane są każdorazowo do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań młodzieży. Spotkania prowadzone są przez doświadczone edukatorki medialne i odbywać się będą w środy w godzinach 11.00–13.00 w siedzibie FINA.

Prowadzące

Sylwia Żółkiewska

Graficzka, projektantka aplikacji mobilnych, animatorka kultury i autorka materiałów edukacyjnych na temat nowych technologii w kulturze i edukacji. Absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, gdzie w 2007 roku obroniła dyplom w Pracowni Filmu Animowanego. Jej animacje pokazywane były na festiwalach takich jak OFAFA, ReAnimacje, MiF, T-Mobile Nowe Horyzonty czy Balkanima. W latach 2011-2016 współtworzyła kilkanaście gier i aplikacji mobilnych m.in. na podstawie utworów Themersonów, Grochowiaka i Gałczyńskiego. Jest współautorką kilkudziesięciu materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć (m.in. na potrzeby projektu Tablety w Twojej Bibliotece) oraz autorką przewodnika po świecie aplikacji mobilnych dla kultury i edukacji pt. APPetyt na APPlikacje (wyd. Fundacja Orange, 2016). Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Fundacją Orange, Fundacją Culture Shock, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina.

Alicja Szulc

Pedagog, animator kultury, fotograf. Absolwentka pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła realizację obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Była wolontariuszką w Fundacji Mam Marzenie, wychowawcą w świetlicy środowiskowej w Stowarzyszeniu „U Siemachy”, wykładowczynią w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie, koordynatorem projektów multimedialnych dla dzieci realizowanych przez  Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Od 2010 roku jest Latającym Animatorem Kultury, prowadzi warsztaty filmowo-fotograficzne dla dzieci i młodzieży w całej Polsce, wspiera merytorycznie projekty skierowane do najmłodszych. Od 2013 roku realizowała program rodzinny w Dziale Edukacji POLIN oraz współtworzyła pod kątem merytorycznym projekt Miejsca Edukacji Rodzinnej w Muzeum. Od kilku lat realizuje projekty edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Współpracowała m.in. z Fundacją Mederi, Kalimbą, Czas dla Mam, Labolo, Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Nauki Kopernik – Festiwal Przemiany, Ikea, Sztukarnia, Kredka KaFe, Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja MaMa.

Paulina Jędrzejewska

Działa w temacie wolnej i nieformalnej edukacji, nowych technologii, projektów międzypokoleniowych i partycypacji. Doświadczona trenerka, certyfikowany coach grupowy, socjolożka, antropolożka kultury i aktywistka społeczna. Od 5 lat w Fundacji Culture Shock realizuje warsztaty Medialab, pracując na zmianie społecznej poprzez nowe technologie. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu projektów międzypokoleniowych oraz przy realizacji działań mających na celu zwiększenie świadomości uczestników w obrębie nowych technologii cyfrowych w kulturze.  Z ramienia Fundacji Culture Shock członkini Koalicji Otwartej Edukacji oraz Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Zaangażowana w publiczną działalność na rzecz rozwoju miejskich projektów jak np. Narzędzie Budżetu Partycypacyjnego czy Warszawska Droga Kultury.Tworzy instalacje w przestrzeni publicznej, którą traktuje jako miejsce budowania kapitału społecznego i dialogu. Współzałożycielka startupu Hedoco produkującej open-source'owy design oraz modę.

Zasady uczestnictwa

Aby wziąć udział w programie FINA lab, nauczyciel lub reprezentant instytucji powinien zgłosić swoich podopiecznych poprzez formularz, akceptując regulamin i wybierając termin.

W razie pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Krause z działu Badań i Rozwoju FINA: grzegorz.krause@fina.gov.pl, +48 22 380 49 87.

 

Projekt sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022.

 

undefined

 

Zobacz również