Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Ruszyła wirtualna baza „Filmowcy Polscy”

Stowarzyszenie Filmowców Polskich uruchomiło swoją drugą – po „Aktorach Polskich” – bazę online. Nowy serwis „Filmowcy Polscy” umożliwia dobór współpracowników na każdym etapie produkcji.

Serwis umożliwia wyszukiwanie członków ekipy filmowej według rozbudowanej listy kryteriów. Podstawowym z nich jest specjalizacja zawodowa. Twórcy serwisu wyróżnili 19 kategorii: od reżyserii, scenariusza i zdjęć, po obsługę planu czy ewolucje kaskaderskie.

Filmowcy uzupełniają w swoich profilach informacje dotyczące wykształcenia, lokalizacji,umiejętności, obsługi profesjonalnego sprzętu i oprogramowania. Mogą również zamieścić w serwisie ogłoszenia oraz informacje o sprzęcie, jakim dysponują. Profile są na bieżąco aktualizowane przez samych twórców.

Baza Filmowcy Polscy jest zintegrowana z serwisem Aktorzy Polscy (obecnie największą bazą castingową w Polsce), a w przyszłości oba serwisy poszerzą się o kolejne narzędzia usprawniające proces produkcji filmowej, między innymi o wersję anglojęzyczną. Korzystanie z baz, jak i rejestracja w nich są bezpłatne.

Oba serwisy są przygotowywane ze wsparciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i są objęte honorowym patronatem NInA.

 

 

Zobacz również