Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Festiwal NInA Wersja Beta | Relacja z III dnia

Amok przygotowań, atmosfera kulis, zdjęcia, cytaty, wywiady wideo z gośćmi – cały festiwal w jednym strumieniu wiadomości.

22:16

 

20:30

Za pół godziny w naszej sali kinowej „Ziemia obiecana” rozpocznie się ostatnie wydarzenie festiwalu NInA Wersja Beta: pokaz rejestracji wideo koncertu Zbigniewa Wodeckiego i Mitch&Mitch. Poniżej fragment rejestracji – jeden z najpopularniejszych utworów tego roku, „Rzuć to wszystko co złe”.

20:01

 

19:10

Trwa założycielskie spotkanie StoryCodeWarsaw. StoryCode to międzynarodowa społeczność, która gromadzi setki entuzjastów nowoczesnych form opowiadania historii z ponad dwudziestu miast na całym świecie. Marcin Marczyk i Katarzyna Boratyn odsłaniają nam kulisy powstania warszawskiej odsłony tego projektu

 

18:40

Wszystkim plenerowym aktywnościom dzisiejszego dnia towarzyszył set didżejski kolektywu The Very Polish Cut-Outs. O inspiracjach stojących za tym projektem opowiada Jaromir Kamiński z duetu Ptaki.

 

17:49

 

16:56

16:46

Prezentujemy ostatni z trzech pogłębionych wywiadów, które przeprowadziliśmy podczas Festiwalu NInA Wersja Beta. Rozmówcą Jakuba Dymka był słynny medioznawca, Lev Manovich.

 

16:12 

Dosłownie za chwilę rozpocznie się koncert 3275 kg Orchestra. Maciej Trifonidis Bielawski opowiedział nam o życiu orkiestry, kompozycjach oraz fascynacjach serialowych.#NInABeta

Posted by Narodowy Instytut Audiowizualny on 27 września 2015

 

15:38

 

 

 

 

15:25

 

 

Relacja z warsztatów programowania dla dzieci, które przeprowadziły edukatorki z Girls Code Fun. Dzieci uczyły się tworzyć animacje i gry w języku programowania Scratch, opracowanym przez amerykański MIT, najlepszą uczelnię technologiczną na świecie.

 

14:49

 

 

W grze miejskiej planszą jest miasto, a my pełnimy rolę pionków. Gra jest niewidoczna na pierwszy rzut oka (…)jest samym dźwiękiem, który słyszymy dopiero wtedy, kiedy użyjemy radia. Ola Tatarczuk i Ola Mrozowska – współzałożycielki pracowni Dwie Ole, opowiadają o grze miejskiej, którą zorganizowały we współpracy z Muzykoteką Szkolną. Możecie w niej wziąć udział jeszcze przez godzinę – kończymy o 16:00.

 

14:23

 

 

13:40

 

 

13:01

 

 

 

 

12:51

 

 

„Bardzo dobrze poruszam się w swoim bałaganie. Nie daj Boże, żeby ktoś zrobił mi tam porządek” - powiedział Emilian Kamiński, gość Festiwalu NInA Wersja Beta.

 

 

 

12:30

 

 

 

 

12:10

 

 

Łukasz Zaremba, badacz kultury wizualnej, relacjonuje dyskusje i seminaria, które odbywały się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta.

 

 

 

11:56

 

 

 

 

11:33

 

 

 

 

Zobacz wpisy z II dnia festiwalu

 

Zobacz wpisy z I dnia festiwalu

Zobacz również