Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Festiwal NInA Wersja Beta | Relacja z II dnia

Amok przygotowań, atmosfera kulis, zdjęcia, cytaty, wywiady wideo z gośćmi – cały festiwal w jednym strumieniu wiadomości.

22:01

 

21:49

Trofea lokalnego klubu sportowego, fotografie z prywatnych zbiorów, prace malarzy amatorów czy pamiątki z udziału w rajdzie Monte Carlo – to tylko niektóre z eksponatów, które znalazły się w "Muzeum społecznym" z siedzibą w NInA. O wyjątkowym projekcie społeczno-artystycznym, którego celem było wyzwolenie twórczego potencjału Służewa, opowiada jego kurator Krzysztof Żwirblis.

21:36

 

21:20

Pokaz interaktywnych teledysków na naszym zielonym dziedzińcu trwa. #NInABeta #teledyski #interactive #pokaz #kinoplenerowe

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika NInA (@ninagovpl) 26 Wrz, 2015 o 12:12 PDT

 

21:12


Trwa właśnie wieczór storytellingowy „Media przyszłości” z udziałem między innymi Margaux Missiki, producentki takich projektów jak Do Not Track i Alma. Wcześniej pogłębiony wywiad przeprowadził z nią Łukasz Knap (NInA). Polecamy! #slowweb!

 

20:42

20:12

 

20:03

Producentka form interaktywnych, Margaux Missika, mówi o webowym serialu „Do Not Track”, który pokazuje zagrożenia związane z śledzeniem naszej aktywności w internecie. Opowiada również o reakcjach widzów na film i daje garść rad, jak być bardziej dyskretnym w sieci.

19:32

Artysta multimedialny Jakub Wróblewski i badacz mediów interaktywnych Jesse de Vos z holenderskiego instytutu Sound and Vision opowiadają o swoim udziale w „Otwartych stołach” – konsultacjach eksperckich dla twórców projektów interaktywnych.

19:00

 

Koncert już trwa:) #NInABeta #koncert #live #WarszawskaOrkiestraRozrywkowa #parasole #seriale

Film zamieszczony przez użytkownika NInA (@ninagovpl) 26 Wrz, 2015 o 9:33 PDT

 

18:12

 

17:57

Hejt jest nową formą uczucia, która może być ironiczna. Na pewno nie jest jeden do jednego odzwierciedleniem nienawiści – Aleksandra Przegalińska, uczestniczka seminarium „Afekt w epoce cyfrowej” opowiada o grywalizacji, trollingu, porządkowaniu rzeczywistości za pomocą tagów oraz o uczuciach i emocjach, które w nowej, cyfrowej rzeczywistości przybierają nieznane dotychczas postaci.

17:37

 

17:22

Za niecałe trzy kwadranse rozpocznie się koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej. Posłuchaj Bartka Webera, jednego z muzyków orkiestry. Pytany o największe inspiracje, mówi wprost – Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. To pod jego patronatem odbędzie się dzisiejszy koncert.

17:03

16:40

 

15:37

„Myszka okłamywała wszystkich. Ja też lubię czasem żartować” - mówi mała uczestniczka śniadania inaugurującego festiwal Kino Dzieci w ramach festiwalu NInA Wersja Beta.

 

15:14

 

Dyrektor NInA, Michał Merczyński zaprasza na koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej.To już dziś o 18!#NInABeta

Posted by Narodowy Instytut Audiowizualny on 26 września 2015

15:01

 

14:13

Medioznawca Mirosław Filiciak mówi o potrzebie wykorzystywania w języku humanistyki pojęć z zakresu programowania i nowych technologii oraz ocenia, z perspektywy lat, na ile spełniły się oczekiwania pokładane w tzw. kulturze 2.0.

 

Najmłodszym gościom festiwal się podoba :) #NInABeta #dzieci #warsztaty #zabawa #edukacja #fun #napodwórkunajlepiej

Film zamieszczony przez użytkownika NInA (@ninagovpl) 26 Wrz, 2015 o 4:40 PDT

 

13:08

Stanisław Lem był pionierem wielu rzeczy w Polsce, w tym pesymistycznego spojrzenia na internet - mówi Wojciech Orliński, dziennikarz, moderator panelu otwarcia festiwalu NInA Wersja Beta i autor książki Internet - czas się bać.

 

13:04

12:40

Trwa seminarium „Afekt w epoce cyfrowej”. Ryszard W. Kluszczyński:

,,
Wirtualna rzeczywistość, o której tyle myślano i pisano,  została wyparta przez rzeczywistość poszerzoną, ponieważ nie funkcjonujemy w dwóch odrębnych światach,  realnym i wirtualnym. Jest to jeden realny świat poszerzony o cyfrowe narzędzia.
,,

12:33

Shannon Mattern z nowojorskiej The New School – uczestniczka panelu „Żywotność archiwów”, opowiada o swoich zainteresowaniach badawczych. Mówi m.in. o materialnych aspektach internetu i komunikacji oraz o fascynacji dźwiękiem i jego związkami z architekturą.

12:31

 

12:25

 

 

Jeremy Mendes z National Board of Canada opowiada o pracy „Bear '71”, której jest współautorem. Jakie jest 7 cyfrowych grzechów śmiertelnych?

 

 12:07

11:32

 

 

11:20

 10:29

 

Zobacz wpisy z I dnia festiwalu

Zobacz również