Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Festiwal NInA Wersja Beta | Sobota | Relacja na żywo

Trwa czterodniowy maraton z serialami w Instytucie – trzeci dzień imprezy upływa pod znakiem pokazów kinowych. Tutaj znajdziecie najciekawsze cytaty, wywiady wideo z gośćmi i zdjęcia – po prostu festiwal w pigułce.

23:00

W sali Ziemia obiecana trwa niesamowity koncert The Stubs, a my kończymy na dziś naszą relację. Widzimy się jutro rano na sąsiedzkim śniadaniu!

22:27

21:24

Kaja Klimek i Joanna Ostrowska zastanawiają się, czy „Artyści” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego mogą stać się jaskółką zwiastującą przełom w polskiej produkcji serialowej.

21:07

Dziennikarka Marta Urbaniak, wielka fanka seriali i uczestniczka warsztatów Writers' Room podczas festiwalu NInA Wersja Beta, dzieli się wrażeniami z kolektywnego tworzenia scenariusza jednego z kolejnych odcinków serialu „Pakt”.

 20:11

Vincent Lannoo, reżyser francuskiego serialu „Trepalium”, zastanawia się nad przyszłością telewizji.

19:33

18:47

Prowadzący festiwalowy Writers' Room Maciej Kubicki apeluje do młodych scenarzystów, aby na swojej drodze kariery uzbroili się w cierpliwość i na początek próbowali po prostu „włożyć stopę w drzwi".

17:31

17:18

Język, aspiracje, marzenia, a nawet stosunek do drugiego człowieka – filmoznawczyni Ola Salwa tłumaczy, w jaki sposób seriale mogą zmieniać świat.

16:37

Kristoffer Rus, reżyser filmu 360° „Para nie do pary”:

,,
Wszystkie narzędzia, jakie ma operator i reżyser filmowy, można wyrzucić przez okno.
Wracamy do teatru, wracamy do spektaklu.
,,

16:06

Doktor Justyna Jaworska z Instytutu Kultury Polskiej UW, która współprowadziła z Olą Salwą sekcję „Dawno/Niedawno”, opowiada o dyskretnym uroku starych seriali.

14:50

Trwa pokaz nowego francuskiego serialu „Trepalium” – dystopijnej wizji Ziemi podzielonej murem na dwa światy: bogaty i biedny. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem, Vincentem Lannoo.

14:29

Filmoznawca Jakub Majmurek opowiada o niezwykłej popularności tureckiego serialu w czasach rosnącej islamofobii.

14:10

 

13:38

Dawno/niedawno | Polskie seriale

Justyna Jaworska:

,,

„Ekipa" to serial, który wyprzedził rzeczywistość. Niestety, jakoś wsiąkł, okazał się produkcją niszową. To był film, który nie był krytyką tego co jest, a bardziej pokazaniem tego, co mogłoby być. Snuciem marzenia o tym, czym mogłaby być polityka, gdyby znalazła się w rękach właściwych ludzi.

,,

 

13:11

12:44

Trwają właśnie pokazy „Ekipy” i „Głębokiej wody” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, która opowiada o polskim rynku seriali i o tym, co zrobić, aby go zmienić.

12:00

DJ Dook i Silent Disco. Tak kończył się drugi dzień festiwalu.

10:30

9:58

W czasie Nocy Muzeów spotkaliśmy się ze Maciejem Kubickim, producentem kreatywnym seriali „Pakt" i „Bez tajemnic”, który opowiedział nam o kulisach swojej pracy. Tłumaczył między innymi, dlaczego nad jednym tytułem warto pracować z kilkoma reżyserami oraz jak stworzyć dobrą adaptację.

Maciej Kubicki wraz z Marcinem Kubawskim, Heleną Szodą, Anną Kępińską-Andryszczyk i Anną Nagler poprowadzi dzisiaj warsztaty Writers' room, w których symulować będziemy pracę w pokoju scenarzystów tworzących serial telewizyjny.

9:32

undefined

9:09

Rozpoczynamy sobotnią relację z festiwalu. Szczegółowy program tego weekendu w NInA można znaleźć tutaj. Zaczynamy o godzinie 10:00 blokiem tematycznym Dawno/niedawno | Polskie seriale, w którym zestawimy ze sobą wczesne polskie produkcje z najambitniejszymi tytułami ostatnich lat. Szczegółowy program sekcji znajduje się tutaj.

Zobacz również