Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Doc Lab Poland w NInA

Nominowani do Oskara Tomasz Śliwiński i Magda Hueckel oraz wielu innych znakomitych reżyserów i producentów filmów dokumentalnych weźmie udział ze swoimi projektami w Doc Lab Poland 2016 – największym w Polsce programie konsultacyjnym dla dokumentalistów. NInA jest gospodarzem pierwszej sesji, która rozpocznie się 4 kwietnia.

W tym roku do programu przysłano w sumie aż 53 zgłoszenia. Wśród uczestników znajdą się bardzo doświadczeni filmowcy: Aleksandra Maciuszek, Tomasz Śliwiński i Magda Hueckel, Agnieszka Zwiefka, Kacper Lisowski, Edyta Wróblewska oraz wielu innych. Swoje projekty będą przedstawiać też doświadczeni producenci: LAVA FILMS, SHIPsBOY, Produkcja Filmów Jacek Bławut, AUTOGRAF, Stowarzyszenie Film Kraków, KOI i inne.

Konsultantami polskiej części warsztatów są czołowi polscy filmowcy: Paweł Łoziński, Maria Zmarz-Koczanowicz, Lidia Duda, Bartek Konopka, najlepsi montażyści: Dorota Wardęszkiewicz i Jarosław Kamiński, a także wiodący polscy producenci, agenci sprzedaży, specjaliści od promocji, dystrybucji i strategii festiwalowych.

Adam Ślesicki, dyrektor DOC LAB POLAND tak skomentował wyniki naboru:

,,

Mieliśmy w tym roku bardzo dużo zgłoszeń i duży komfort wyboru. Komisja selekcyjna zwracała uwagę nie tylko na ciekawy temat i bohaterów, ale także na stopień rozwinięcia projektu. Było wiele ciekawych pomysłów, które były w zbyt wczesnej fazie. Ważnym kryterium był także potencjał międzynarodowy, ponieważ projekty będą prezentowane podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego ekspertom z zagranicy w nadziei na znalezienie koproducentów lub dystrybutorów.

,,

Gdzie i kiedy

W dniach 4-8 kwietnia odbędzie się pierwsza sesja komponentu Doc Lab Start dla projektów w fazie zaawansowanego rozwoju, a w następnym tygodniu (11-15 kwietnia) – pierwsza sesja komponentu Doc Lab Go – dla projektów w trakcie montażu. Spotkania odbędą się w Narodowym Instytucie Audiowizualnym i Mazowieckim Instytucie Kultury.

O Doc Lab Poland

Doc Lab Poland 2016 składa się z warsztatów, indywidualnych konsultacji i dyskusji w grupach oraz dwóch publicznych prezentacji podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Jego celem jest pomoc przy nawiązaniu koprodukcji oraz wsparcie dystrybucji i szans festiwalowych realizowanych filmów. Po prezentacjach odbywa się w sumie ok. 350 indywidualnych spotkań z producentami, przedstawicielami funduszy filmowych oraz telewizji, dystrybutorami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwalowymi, którzy są nastawieni na poszukiwanie polskich projektów i kontaktów z polską branżą dokumentalną. Konsultantami są znakomici europejscy eksperci: szefowa festiwalu DOK Leipzig Leena Pasanen, szef European Documentary Network Paul Pauwels, dyrektor programowy EDN Mikael Obstrup, selekcjonerka IDFA Rada Šešić, szefowa sekcji industry festiwalu Hot Docs Elizabeth Radshaw czy wieloletni szef Autlook Filmsales Peter Jäger.

Organizatorzy

Organizatorem Doc Lab Poland jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a partnerem strategicznym – Krakowski Festiwal Filmowy.

NInA jest gospodarzem warsztatów.

Więcej informacji na stronie Doc Lab Poland.

Zobacz również