Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. mat. promocyjne
Powrót

Światowa Konferencja FIAT/IFTA

W dniach 7-10.10 delegacja NInA (Dyrektor Michał Merczyński, Monika Bończa-Tomaszewska, Agnieszka Wolak, Maria Drabczyk i Agata Kołacz) będą reprezentować Instytut na dorocznej Światowej Konferencji FIAT/IFTA w Wiedniu.

Jesteśmy członkiem FIAT/IFTA od 2010 roku. Pozwala to nam czerpać z najlepszych wzorców i wymieniać doświadczenia w zakresie digitalizacji, archiwizacji, udostępniania i ponownego wykorzystywania materiałów audiowizualnych. W 2012 roku w Londynie dzieliliśmy się modelem naszej współpracy z nadawcami publicznymi, a w 2013 roku w Dubaju prezentowaliśmy założenia serwisu Trzej Kompozytorzy, za który rok później zostaliśmy nominowani do nagrody The Most Innovative Use of Archive. W tym roku, w międzynarodowym gronie będziemy chwalić się zmianą jaką NInA przyniosło otwarcie na publiczność. Dyrektor Merczyński w wystąpi w panelu „Culture and the citizen” moderowanym przez Daniela Teruggi z Ina  i przedstawi prezentację „NInA: where Culture meets archives. Institution for offline and online audience”. Zaś pierwszego dnia konferencji Maria Drabczyk wraz z partnerami projektu EUScreenXL poprowadzi warsztat „EUScreenXL: How to delight the eye as well as the mind”.

Międzynarodowa Federacja Archiwów Telewizyjnych FIAT/IFTA powstała w 1977 roku i zrzesza ponad 250 instytucji z całego świata.  Organizuje seminaria tematyczne służące profesjonalizacji środowiska, a także – raz do roku – światową konferencję, na której spotykają się zrzeszone organizacje i na której rozdawane są nagrody FIAT IFTA w trzech kategoriach: „Najlepsze zastosowanie archiwów”, „Najbardziej innowacyjne zastosowanie archiwów” oraz „Najlepszy projekt służący zabezpieczeniu archiwów”.

Zobacz również