Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Połączenie Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Filmoteki Narodowej
Rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, powstała w wyniku połączenia NInA i FN.
Więcej

Aktualności

Znaki Wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej.

Ekspozycja, której otwarcie nastąpi 10 listopada na Zamku Królewskim, to nie tylko rekordowa jak na warunki wystawiennicze liczba 30 sal i około 500 dzieł sztuki. To także monumentalny fresk historyczny, ujmujący w chronologicznych ramach 1914-1989 dzieje zmagań o narodową suwerenność, jej obronę i umacnianie, pomyślany jako refleksja nad istotą narodowej tożsamości.

„Lalki” Włodzimierza Pawłowa od jutra w Centrum Promocji Kultury w Warszawie

Już w sobotę 13 października w Warszawie zostanie otwarta wystawa zdjęć mistrza aparatu analogowego – Włodzimierza Pawłowa. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”.

Warszawski Festiwal Herbertowski

W październiku zapraszamy na cykl czterech debat i pokazów filmowych poświęconych Zbigniewowi Herbertowi. Festiwal organizowany przez FINA i Teologię Polityczną będzie jednym z najważniejszych wydarzeń Roku Herbertowskiego, ogłoszonego w związku z 20. rocznicą śmierci poety.

Człowiek 2.0 | Dwudniowe szkolenia dla nauczycieli

Wspólnie z Polskim Komitetem ds. UNESCO zapraszamy nauczycieli do udziału w nowych szkoleniach rozwijających kompetencje cyfrowe i medialne niezbędne w procesie nauczania. Na szkoleniu zdobędą Państwo wiedzę niezbędną do funkcjonowania w nauczaniu w środowisku cyfrowym i medialnym.

Repremiera filmu Szaleńcy na 43. FPFF w Gdyni

W ramach sekcji „100 lat Niepodległości” odbędzie się repremiera zrekonstruowanego cyfrowo przez FINA filmu: „Szaleńcy” (1928) w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. Seansowi będzie towarzyszyć muzyka na żywo napisana przez Stephena Horne’a.