Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Połączenie Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Filmoteki Narodowej
Rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, powstała w wyniku połączenia NInA i FN.
Więcej

Aktualności

Czytaj kulturę | Zajęcia dla uczniów | II-VI 2019

Zapraszamy zorganizowane grupy uczniów w wieku 12-19 lat na podróż przez problemy, zjawiska i dzieła – czyli na zajęcia z cyklu „Czytaj kulturę!", przybliżające metody samodzielnej analizy tekstów kultury, w tym filmów i dziedzictwa audiowizualnego.

Warsztaty Filmoteki Szkolnej

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i 7-8 klas szkół podstawowych oraz nauczycieli na bezpłatne warsztaty filmowe Filmoteki Szkolnej. Do wyboru 50 terminów w trzech lokalizacjach: Warszawie, Gdyni i we Wrocławiu.

Studio Filmoteki Szkolnej | Kurs reportersko-filmowy

W ferie zimowe zapraszamy do kina Iluzjon w Warszawie na bezpłatny kurs reportersko-filmowy „Studio Filmoteki Szkolnej”. Zajęcia są skierowane do młodzieży w dwóch grupach wiekowych.

Raz, dwa, trzy – Filmoteka Szkolna patrzy!

Zapraszamy na styczniowy cykl warsztatów, podczas którego odkryjemy przed najmłodszymi widzami skarby z archiwum FINA, nauczymy jak czytać film i na co warto zwracać uwagę podczas jego oglądania.

Kino OdzySKANe | Przegląd filmów po rekonstrukcji cyfrowej w Iluzjonie

Od 6 do 9 grudnia 2018 roku w kinie Iluzjon odbędzie się pierwsza edycja przeglądu filmów po rekonstrukcji cyfrowej „Kino OdzySKANe”. Widzowie obejrzą kilkanaście zrekonstruowanych kultowych filmów i seriali m.in.: „Wrota Europy”, „Dług”, „Zmruż oczy”, „Żółty szalik” czy „Akademię Pana Kleksa”. Przegląd organizowany jest przez Telewizję Polską i Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.