Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Efekt ekranu | Nowa książka Dwutygodnik.com
24 lutego z okazji Finału NInA premierę będzie miała książka Dwytygodnik.com „Efekt ekranu”, składająca się z tekstów poświęconych najnowszej kulturze cyfrowej.
Więcej

Aktualności

Promocje w sklepie NInA

W sklepie internetowym NInA czekają na ciebie cztery pakiety filmowych, teatralnych i operowych wydawnictw DVD, dostępne w specjalnych cenach.

„Pokot” nagrodzony na Berlinale

Koprodukowany przez NInA „Pokot” Agnieszki Holland otrzymał na Berlinale Srebrnego Niedźwiedzia – nagrodę Alfreda Bauera, przyznawaną filmom, które otwierają horyzonty sztuki filmowej. Statuetka jest przyznawana od 1987 roku, a jej laureatami byli między innymi Léos Carax, Park Chan-wook i Andrzej Wajda.

Czytaj kulturę | Zajęcia dla uczniów | XI–XII 2016

W ramach zajęć uczestnicy podróżują przez teksty kultury (także popularnej), poszukując punktów stycznych. Mile widziani uczniowie przygotowujący się do matury.

Wśród przyjaciół | Dwutygodnik wydaje powieść Sieńczyka

30 listopada ukaże się debiut prozatorski Macieja Sieńczyka „Wśród przyjaciół”. Powieść napisana na bazie felietonów publikowanych w Dwutygodnik.com zostanie opublikowana przez wydawnictwo Czarne we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Sienkiewicz | Lektury audiowizualne w NInA

Zapraszamy na pierwszą odsłonę cyklu pokazów ekranizacji dzieł literackich, skierowanego do uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. W dniach 17 października, 7 listopada i 12 grudnia w kinie NInA będzie można obejrzeć kolejne części sienkiewiczowskiej „Trylogii”.