Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Efekt ekranu | Nowa książka Dwutygodnik.com
24 lutego z okazji Finału NInA premierę będzie miała książka Dwytygodnik.com „Efekt ekranu”, składająca się z tekstów poświęconych najnowszej kulturze cyfrowej.
Więcej

Aktualności

Leksykon archiwum afektywnego | Angielskie wydanie

Leksykon archiwum afektywnego, publikacja wydana w Polsce przez NInA i wydawnictwo słowo/obraz terytoria, doczekała się angielskiego tłumaczenia. Premiera odbędzie się 23 czerwca w Londynie.

FINA rozpoczyna działalność

1 czerwca 2017 rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, która powstała w wyniku połączenia Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Do jej zadań należeć będzie między innymi gromadzenie, katalogowanie i restaurowanie dziedzictwa audiowizualnego, a także produkcja, rejestracja i upowszechnianie polskiej kultury audiowizualnej.

Enumerate | Badanie dotyczące digitalizacji

Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny bierze udział w czwartej edycji badania ENUMERATE, którego celem jest zebranie danych dotyczących digitalizacji dziedzictwa kulturowego w Europie.

„Człowiek z żelaza” w Cannes

Zrekonstruowany cyfrowo „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy (1981) został zaprezentowany podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w prestiżowej sekcji Cannes Classics.

14. Millennium Docs Against Gravity | 11–26 maja 2017

Rusza 14. odsłona największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce. Będzie odbywał się równolegle w pięciu polskich miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Bydgoszczy i Lublinie. W programie ponad 140 filmów non-fiction. NInA jest partnerem festiwalu.