Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA

Aktualności

Obiekty FINA czasowo zamknięte dla publiczności

Od 12 marca 2020 do odwołania obiekty FINA będą czasowo zamknięte dla publiczności.

Od 12 marca 2020 do odwołania obiekty Filmoteki Narodowej–Instytutu Audiowizualnego będą czasowo zamknięte dla publiczności. Wszystkie zaplanowane wydarzenia, które miały odbyć się w najbliższym czasie są odwołane lub odbędą się w innym terminie.

Czytaj więcej
Zostań w domu rób gry | Game jam online

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim jamie, podczas którego początkującym pomożemy od podstaw przygotować grę wideo, a zawodowcom – zdobyć nowe doświadczenia.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim jamie, podczas którego początkującym pomożemy od podstaw przygotować grę wideo, natomiast zawodowcom – zdobyć nowe doświadczenia i rozwinąć kompetencje. FINA jest partnerem wydarzenia.

Czytaj więcej
FINA na ucho | Rejestracje koncertów

Polecamy rejestracje koncertów najciekawszych reprezentantów polskiej sceny muzycznej, niezależnie od ich przynależności gatunkowej czy popularności.

Polecamy rejestracje koncertów najciekawszych reprezentantów polskiej sceny muzycznej, niezależnie od ich przynależności gatunkowej czy popularności, które odbyły się w FINA.

Czytaj więcej
Zostań w domu z Ninateką i włącz teatr!

16 nowych tytułów, w tym adaptacje dzieł Tokarczuk, Masłowskiej, Głowackiego czy Pilcha. To wszystko bezpłatnie w kwietniu i w maju w portalu www.ninateka.pl.

16 nowych tytułów, w tym spektakle Teatru Narodowego, Starego Teatru w Krakowie, TR Warszawa, Teatru Studio, Teatru na Woli oraz klasyki Teatru Telewizji. Adaptacje tekstów Tokarczuk, Masłowskiej, Wyrypajewa, Głowackiego czy Pilcha. To wszystko bezpłatnie w kwietniu i w maju w portalu www.ninateka.pl.

Czytaj więcej
Skrytykuj! | Zmiana terminów konkursu

Autor najlepszej recenzji zgłoszonej na konkurs Skrytykuj! zasiądzie w Jury Młodzieżowym 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. UWAGA: NOWE TERMINY!

Po raz pierwszy autor najlepszej recenzji lub wideorecenzji zgłoszonej na konkurs Skrytykuj! zasiądzie w Jury Młodzieżowym 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Fabularnych. UWAGA: NOWE TERMINY!

Czytaj więcej
Odwołujemy 17. Święto Niemego Kina

W trosce o zdrowie i komfort naszych widzów, odwołujemy 17. edycję Święta Niemego Kina pod hasłem „Voyage, voyage”, która miała się odbyć w dniach 2-5 kwietnia.

W trosce o zdrowie i komfort naszych widzów, odwołujemy 17. edycję Święta Niemego Kina pod hasłem „Voyage, voyage”, która miała się odbyć w dniach 2-5 kwietnia. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie. Podamy go Państwu tak szybko, jak tylko to będzie możliwe.

Czytaj więcej
Archiwum FINA | Ograniczona dostępność

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym oddział Działu Marketingu i Handlu przy Archiwum Chełmska 21 od 12 marca działa w ograniczonym zakresie.

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemiologicznemu informujemy, że oddział Działu Marketingu i Handlu przy Archiwum Chełmska 21 od 12 marca działa w ograniczonym zakresie.

Czytaj więcej
Dziedzictwo dla przyszłości | Publikacja dla nauczycieli

Polecamy publikację na temat reuse'u w edukacji. Przykłady konkretnych rozwiązań pomogą wygodnie i legalnie wykorzystywać archiwalne zasoby w praktyce szkolnej.

Polecamy publikację na temat reuse'u w edukacji. Przykłady konkretnych rozwiązań pomogą wygodnie i legalnie wykorzystywać archiwalne zasoby w praktyce szkolnej.

Czytaj więcej
Zaraza | Niezrealizowane filmy Wajdy

Tytuł filmu „Zaraza” , którego akcja rozgrywa się w Polsce w latach 60-tych, odnosi się do epidemii ospy prawdziwej we Wrocławiu latem 1963 roku.

Tytuł filmu „Zaraza” , którego akcja rozgrywa się w Polsce w latach 60-tych, odnosi się do epidemii ospy prawdziwej we Wrocławiu latem 1963 roku.

Czytaj więcej
Zostań w domu z Ninateką

Zapraszamy codziennie o 20.00 na stronę główną Ninateki, gdzie odbywać się będą pokazy specjalne wybranych przez nas fabuł, dokumentów i spektakli.

Kino, teatr oraz muzeum za darmo i bez wychodzenia z domu? Zapraszamy codziennie o 20.00 na stronę główną Ninateki, gdzie odbywać się będą pokazy specjalne wybranych przez nas fabuł, dokumentów i spektakli. Jak zawsze: za damo i bez reklam.

Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności

Projekty internetowe

W naszych zbiorach znajdziesz ponad 16000 unikalnych filmów, spektakli, koncertów i audycji: od klasyki polskiego dokumentu i animacji, przez koncerty Maseckiego, po najnowsze dzieła Mykietyna czy Warlikowskiego. Część z nich obejrzysz online, a wszystkie w siedzibie FINA.
Ninateka to ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, a także kolekcje specjalne poświęcone wybranym postaciom i zjawiskom polskiej kultury.
Muzyczny portal edukacyjny NInA pozwala odkrywać świat dźwięków w najbardziej zajmujący sposób – poprzez twórczą zabawę i eksperymenty.
Portal prezentujący zdigitalizowane zasoby fotograficzne FINA związane tematycznie z historią filmu polskiego. W bazie online znajduje się ponad 200 tysięcy zdjęć.
Gapla, czyli galeria plakatu filmowego – portal internetowy prezentujący zdigitalizowane plakaty filmowe ze zbiorów FINA.
Serwis udostępnia polskie filmy fabularne, dokumentalne, animowane oraz kroniki. Materiałom audiowizualnym towarzyszą opisy, artykuły, komentarze ekspertów i twórców, a także archiwalne recenzje i ciekawostki.
Polski Portal Biograficzny to zintegrowane portale www.ipsb.pl i www.biogramy.pl. Największa multimedialna biblioteka poświęcona wybitnym Polakom i obcokrajowcom, którzy mieli wpływ na historię Polski.

Kolekcja teatralna

Znajdziesz w niej ponad 50 spektakli takich twórców jak Tadeusz Kantor, Krystian Lupa, Jerzy Jarocki, Grzegorz Jarzyna czy Krzysztof Warlikowski. Ponadto: 25 słuchowisk, filmy dokumentalne, zdjęcia, teksty, wywiady i audycje publicystyczne.